Anatech Electronics Inc. AM897B1284
Part No.:
AM897B1284
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
AM897B1284.pdf
Description:
897 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
Shipping
AM897B1284 Specifications
Package/Case:
8-SMD Module
Frequency:
897.5MHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
35 MHz
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
0.551" L x 0.512" W (14.00mm x 13.00mm)
Height (Max):
0.177" (4.50mm)