Anatech Electronics Inc. AM880B1368
Part No.:
AM880B1368
Package:
18-SMD Module
Datasheet:
AM880B1368.pdf
Description:
880 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
Shipping
AM880B1368 Specifications
Package/Case:
18-SMD Module
Frequency:
880MHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
160 MHz
Insertion Loss:
2.5dB
Size / Dimension:
1.496" L x 0.669" W (38.00mm x 17.00mm)
Height (Max):
0.295" (7.50mm)