Anatech Electronics Inc. AM806B1337
Part No.:
AM806B1337
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
AM806B1337.pdf
Description:
806 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
Shipping
AM806B1337 Specifications
Package/Case:
10-SMD Module
Frequency:
806MHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
30 MHz
Insertion Loss:
4dB
Size / Dimension:
1.024" L x 0.669" W (26.00mm x 17.00mm)
Height (Max):
0.295" (7.50mm)