Anatech Electronics Inc. AM800B1350
Part No.:
AM800B1350
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
AM800B1350.pdf
Description:
800 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
Shipping
AM800B1350 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
8-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Frequency:
800MHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
20 MHz
Insertion Loss:
3dB
Filter Type:
Band Pass
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.512" L x 0.472" W (13.00mm x 12.00mm)
Height (Max):
0.217" (5.50mm)