Anatech Electronics Inc. AM782B1184
Part No.:
AM782B1184
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
AM782B1184.pdf
Description:
782 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM782B1184 Specifications
Package/Case:
8-SMD Module
Frequency:
782MHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
10 MHz
Insertion Loss:
4dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.669" L x 0.512" W (17.00mm x 13.00mm)
Height (Max):
0.217" (5.50mm)