Anatech Electronics Inc. AM760B1321
Part No.:
AM760B1321
Package:
18-SMD Module
Datasheet:
AM760B1321.pdf
Description:
760 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
Shipping
AM760B1321 Specifications
Package/Case:
18-SMD Module
Frequency:
760.5MHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
65 MHz
Insertion Loss:
3dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
1.496" L x 0.866" W (38.00mm x 22.00mm)
Height (Max):
0.295" (7.50mm)