Anatech Electronics Inc. AM748B1658-C
Part No.:
AM748B1658-C
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AM748B1658-C.pdf
Description:
748 MHZ CONNECTORIZED CERAMIC BA
Shipping
AM748B1658-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Frequency:
748MHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
40 MHz
Insertion Loss:
2dB
Filter Type:
Band Pass
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.969" L x 1.378" W (50.00mm x 35.00mm)
Height (Max):
0.720" (18.30mm)