Anatech Electronics Inc. AM3700B1547
Part No.:
AM3700B1547
Package:
16-SMD Module
Datasheet:
AM3700B1547.pdf
Description:
3700 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM3700B1547 Specifications
Package/Case:
16-SMD Module
Frequency:
3.7GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
20 MHz
Insertion Loss:
5.4dB
Size / Dimension:
1.039" L x 0.551" W (26.40mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.195" (4.95mm)