Anatech Electronics Inc. AM3550B989
Part No.:
AM3550B989
Package:
Monoblock, 2 PC Pad
Datasheet:
AM3550B989.pdf
Description:
3300-3800 MHZ MONO BLOCK CERAMIC
Shipping
AM3550B989 Specifications
Package/Case:
Monoblock, 2 PC Pad
Frequency:
3.55GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
500 MHz
Insertion Loss:
1.3dB
Size / Dimension:
0.395" L x 0.145" W (10.03mm x 3.68mm)
Height (Max):
0.110" (2.80mm)