Anatech Electronics Inc. AM3500B1035
Part No.:
AM3500B1035
Package:
12-SMD Module
Datasheet:
AM3500B1035.pdf
Description:
3500 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM3500B1035 Specifications
Package/Case:
12-SMD Module
Frequency:
3.5GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
300 MHz
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
1.339" L x 0.551" W (34.00mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.197" (5.00mm)