Anatech Electronics Inc. AM3400B998
Part No.:
AM3400B998
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
16-SMD Module
Datasheet:
AM3400B998.pdf
Description:
3400 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM3400B998 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
16-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Frequency:
3.4GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
200 MHz
Insertion Loss:
2dB
Filter Type:
Band Pass
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
1.043" L x 0.551" W (26.50mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.217" (5.50mm)