Anatech Electronics Inc. AM3320B1558
Part No.:
AM3320B1558
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
AM3320B1558.pdf
Description:
3320 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM3320B1558 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
10-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Frequency:
3.32GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
240 MHz
Insertion Loss:
3.2dB
Filter Type:
Band Pass
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
1.339" L x 0.551" W (34.00mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.197" (5.00mm)