Anatech Electronics Inc. AM3000B1452
Part No.:
AM3000B1452
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
AM3000B1452.pdf
Description:
3000 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM3000B1452 Specifications
Package/Case:
10-SMD Module
Frequency:
3GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
600 MHz
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
1.339" L x 0.551" W (34.00mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.197" (5.00mm)