Anatech Electronics Inc. AM2600B999
Part No.:
AM2600B999
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
16-SMD Module
Datasheet:
AM2600B999.pdf
Description:
2600 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM2600B999 Specifications
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
16-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Frequency:
2.6GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
200 MHz
Insertion Loss:
2dB
Filter Type:
Band Pass
Size / Dimension:
1.043" L x 0.551" W (26.50mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.217" (5.50mm)