Anatech Electronics Inc. AM2560B1434
Part No.:
AM2560B1434
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
3-SMD Module
Datasheet:
AM2560B1434.pdf
Description:
2560 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM2560B1434 Specifications
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
3-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Frequency:
2.56GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
30 MHz
Insertion Loss:
1.5dB
Filter Type:
Band Pass
Size / Dimension:
0.417" L x 0.272" W (10.60mm x 6.90mm)
Height (Max):
0.157" (4.00mm)