Anatech Electronics Inc. AM2535B1145
Part No.:
AM2535B1145
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
3-SMD Module
Datasheet:
AM2535B1145.pdf
Description:
2535 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM2535B1145 Specifications
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
3-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Frequency:
2.535GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
70 MHz
Insertion Loss:
2.2dB
Filter Type:
Band Pass
Size / Dimension:
0.650" L x 0.256" W (16.50mm x 6.50mm)
Height (Max):
0.280" (7.10mm)