Anatech Electronics Inc. AM2350B1413
Part No.:
AM2350B1413
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
16-SMD Module
Datasheet:
AM2350B1413.pdf
Description:
2350 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM2350B1413 Specifications
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
16-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Frequency:
2.35GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
30 MHz
Insertion Loss:
3dB
Filter Type:
Band Pass
Size / Dimension:
1.039" L x 0.551" W (26.40mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.195" (4.95mm)