Anatech Electronics Inc. AM2300B1349
Part No.:
AM2300B1349
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
12-SMD Module
Datasheet:
AM2300B1349.pdf
Description:
2300 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM2300B1349 Specifications
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
12-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Frequency:
2.3GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
40 MHz
Insertion Loss:
2.5dB
Filter Type:
Band Pass
Size / Dimension:
0.720" L x 0.550" W (18.29mm x 13.97mm)
Height (Max):
0.190" (4.83mm)