Anatech Electronics Inc. AM2245B1466
Part No.:
AM2245B1466
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
AM2245B1466.pdf
Description:
2245 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM2245B1466 Specifications
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
10-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Frequency:
2.245GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
540 MHz
Insertion Loss:
1.2dB
Filter Type:
Band Pass
Size / Dimension:
1.339" L x 0.551" W (34.00mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.197" (5.00mm)