Anatech Electronics Inc. AM2190B1182
Part No.:
AM2190B1182
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
AM2190B1182.pdf
Description:
2190 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM2190B1182 Specifications
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
10-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Frequency:
2.19GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
40 MHz
Insertion Loss:
1.8dB
Filter Type:
Band Pass
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
1.024" L x 0.669" W (26.00mm x 17.00mm)
Height (Max):
0.295" (7.50mm)