Anatech Electronics Inc. AM1960B1425
Part No.:
AM1960B1425
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
AM1960B1425.pdf
Description:
1960 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1960B1425 Specifications
Package/Case:
10-SMD Module
Frequency:
1.96GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
60 MHz
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
1.024" L x 0.669" W (26.00mm x 17.00mm)
Height (Max):
0.295" (7.50mm)