Anatech Electronics Inc. AM1950B1278
Part No.:
AM1950B1278
Package:
18-SMD Module
Datasheet:
AM1950B1278.pdf
Description:
1950 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1950B1278 Specifications
Package/Case:
18-SMD Module
Frequency:
1.95GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
60 MHz
Insertion Loss:
1.7dB
Size / Dimension:
2.126" L x 0.709" W (54.00mm x 18.00mm)
Height (Max):
0.248" (6.30mm)