Anatech Electronics Inc. AM1900B1527
Part No.:
AM1900B1527
Package:
16-SMD Module
Datasheet:
AM1900B1527.pdf
Description:
1900 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1900B1527 Specifications
Package/Case:
16-SMD Module
Frequency:
1.9GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
450 MHz
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
1.039" L x 0.551" W (26.40mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.195" (4.95mm)