Anatech Electronics Inc. AM1900B1480
Part No.:
AM1900B1480
Package:
Monoblock, 3 PC Pad
Datasheet:
AM1900B1480.pdf
Description:
1900 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1900B1480 Specifications
Package/Case:
Monoblock, 3 PC Pad
Frequency:
1.9GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
40 MHz
Insertion Loss:
1.8dB
Size / Dimension:
0.417" L x 0.272" W (10.60mm x 6.90mm)
Height (Max):
0.157" (4.00mm)