Anatech Electronics Inc. AM1880B996
Part No.:
AM1880B996
Package:
5-SMD Module
Datasheet:
AM1880B996.pdf
Description:
1880 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1880B996 Specifications
Package/Case:
5-SMD Module
Frequency:
1.88GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
60 MHz
Insertion Loss:
2.2dB
Size / Dimension:
0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm)
Height (Max):
0.063" (1.60mm)