Anatech Electronics Inc. AM1880B1665
Part No.:
AM1880B1665
Package:
20-SMD Module
Datasheet:
AM1880B1665.pdf
Description:
1880 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1880B1665 Specifications
Package/Case:
20-SMD Module
Frequency:
1.88GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
60 MHz
Insertion Loss:
3.5dB
Size / Dimension:
1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm)
Height (Max):
0.374" (9.50mm)