Anatech Electronics Inc. AM1843B1459
Part No.:
AM1843B1459
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
AM1843B1459.pdf
Description:
1843 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1843B1459 Specifications
Package/Case:
10-SMD Module
Frequency:
1.843GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
75 MHz
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
1.024" L x 0.669" W (26.00mm x 17.00mm)
Height (Max):
0.295" (7.50mm)