Anatech Electronics Inc. AM1555B988
Part No.:
AM1555B988
Package:
Monoblock, 2 PC Pad
Datasheet:
AM1555B988.pdf
Description:
1555 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1555B988 Specifications
Package/Case:
Monoblock, 2 PC Pad
Frequency:
1.555GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
30 MHz
Insertion Loss:
2.5dB
Size / Dimension:
0.339" L x 0.287" W (8.60mm x 7.30mm)
Height (Max):
0.157" (4.00mm)