Anatech Electronics Inc. AM1542B964
Part No.:
AM1542B964
Package:
Monoblock, 3 PC Pad
Datasheet:
AM1542B964.pdf
Description:
1525-1559MHZ CERAMIC BAND PASS F
Shipping
AM1542B964 Specifications
Package/Case:
Monoblock, 3 PC Pad
Frequency:
1.542GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
34 MHz
Insertion Loss:
2.5dB
Size / Dimension:
0.469" L x 0.350" W (11.90mm x 8.90mm)
Height (Max):
0.177" (4.50mm)