Anatech Electronics Inc. AM1542B1440
Part No.:
AM1542B1440
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
AM1542B1440.pdf
Description:
1542 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1542B1440 Specifications
Package/Case:
10-SMD Module
Frequency:
1.5425GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
34 MHz
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
1.024" L x 0.669" W (26.00mm x 17.00mm)
Height (Max):
0.295" (7.50mm)