Anatech Electronics Inc. AM1500B1603
Part No.:
AM1500B1603
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
20-SMD Module
Datasheet:
AM1500B1603.pdf
Description:
1500 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1500B1603 Specifications
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
20-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Frequency:
1.5GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
100 MHz
Insertion Loss:
1.5dB
Filter Type:
Band Pass
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
1.520" L x 0.750" W (38.61mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.290" (7.37mm)