Anatech Electronics Inc. AM1485B1449
Part No.:
AM1485B1449
Package:
16-SMD Module
Datasheet:
AM1485B1449.pdf
Description:
1485 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1485B1449 Specifications
Package/Case:
16-SMD Module
Frequency:
1.485GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
100 MHz
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
1.039" L x 0.551" W (26.40mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.195" (4.95mm)