Anatech Electronics Inc. AM1460B1314
Part No.:
AM1460B1314
Package:
16-SMD Module
Datasheet:
AM1460B1314.pdf
Description:
1460 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1460B1314 Specifications
Package/Case:
16-SMD Module
Frequency:
1.46GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
36 MHz
Insertion Loss:
3.6dB
Size / Dimension:
2.126" L x 0.709" W (54.00mm x 18.00mm)
Height (Max):
0.311" (7.90mm)