Anatech Electronics Inc. AM1440B987
Part No.:
AM1440B987
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
AM1440B987.pdf
Description:
1440 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1440B987 Specifications
Package/Case:
8-SMD Module
Frequency:
1.44GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
310 MHz
Insertion Loss:
1.2dB
Size / Dimension:
1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)
Height (Max):
0.356" (9.05mm)