Anatech Electronics Inc. AM1385B1471
Part No.:
AM1385B1471
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
AM1385B1471.pdf
Description:
1385 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1385B1471 Specifications
Package/Case:
8-SMD Module
Frequency:
1.385GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
4 MHz
Insertion Loss:
3.5dB
Size / Dimension:
0.512" L x 0.472" W (13.00mm x 12.00mm)
Height (Max):
0.217" (5.50mm)