Anatech Electronics Inc. AM1300B1520
Part No.:
AM1300B1520
Package:
18-SMD Module
Datasheet:
AM1300B1520.pdf
Description:
1300 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1300B1520 Specifications
Package/Case:
18-SMD Module
Frequency:
1.3GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
100 MHz
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
1.496" L x 0.669" W (38.00mm x 17.00mm)
Height (Max):
0.295" (7.50mm)