Anatech Electronics Inc. AM1290B1026
Part No.:
AM1290B1026
Package:
7-SMD Module
Datasheet:
AM1290B1026.pdf
Description:
1290 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1290B1026 Specifications
Package/Case:
7-SMD Module
Frequency:
1.29GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
10 MHz
Insertion Loss:
4dB
Size / Dimension:
0.472" L x 0.394" W (12.00mm x 10.00mm)
Height (Max):
0.169" (4.30mm)