Anatech Electronics Inc. AM1270B1053
Part No.:
AM1270B1053
Package:
12-SMD Module
Datasheet:
AM1270B1053.pdf
Description:
1270 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1270B1053 Specifications
Package/Case:
12-SMD Module
Frequency:
1.27GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
15 MHz
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
1.290" L x 0.750" W (32.77mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.280" (7.11mm)