Anatech Electronics Inc. AM1187B1345
Part No.:
AM1187B1345
Package:
16-SMD Module
Datasheet:
AM1187B1345.pdf
Description:
1187 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1187B1345 Specifications
Package/Case:
16-SMD Module
Frequency:
1.1875GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
375 MHz
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
1.039" L x 0.630" W (26.40mm x 16.00mm)
Height (Max):
0.197" (5.00mm)