Anatech Electronics Inc. AM1150B1046
Part No.:
AM1150B1046
Package:
18-SMD Module
Datasheet:
AM1150B1046.pdf
Description:
1150 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1150B1046 Specifications
Package/Case:
18-SMD Module
Frequency:
1.15GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
440 MHz
Insertion Loss:
4dB
Size / Dimension:
1.496" L x 0.669" W (38.00mm x 17.00mm)
Height (Max):
0.295" (7.50mm)