Anatech Electronics Inc. AM1110B1341
Part No.:
AM1110B1341
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
AM1110B1341.pdf
Description:
1110 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1110B1341 Specifications
Package/Case:
8-SMD Module
Frequency:
1.11GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
100 MHz
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
0.512" L x 0.472" W (13.00mm x 12.00mm)
Height (Max):
0.177" (4.50mm)