Anatech Electronics Inc. AM1095B1599
Part No.:
AM1095B1599
Package:
12-SMD Module
Datasheet:
AM1095B1599.pdf
Description:
1095 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1095B1599 Specifications
Package/Case:
12-SMD Module
Frequency:
1.095GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
40 MHz
Insertion Loss:
2.1dB
Size / Dimension:
0.720" L x 0.550" W (18.29mm x 13.97mm)
Height (Max):
0.190" (4.83mm)