Anatech Electronics Inc. AM1000B1051
Part No.:
AM1000B1051
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
12-SMD Module
Datasheet:
AM1000B1051.pdf
Description:
1000 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
AM1000B1051 Specifications
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
12-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Frequency:
1GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
35 MHz
Insertion Loss:
3dB
Filter Type:
Band Pass
Size / Dimension:
0.717" L x 0.551" W (18.20mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.209" (5.30mm)