O.C. White Co. ALRO6-45-5D-B
Part No.:
ALRO6-45-5D-B
Manufacturer:
O.C. White Co.
Category:
Lamps - Magnifying, Task
Package:
Datasheet:
ALRO6-45-5D-B.pdf
Description:
LAMP MAG 6" LED 5 DIO 120V
Shipping
ALRO6-45-5D-B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
O.C. White Co.
Series:
Accu-Lite™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Lamp/Magnifier Type:
Lamp, Magnifier
Voltage:
120V
Lens Style/Size:
5 Diopter (2.25x), 6.00" (152.40mm) Diameter
Bulb:
LED
Arm:
45.00" (1143.0mm)