O.C. White Co. ALRO5-45-B
Part No.:
ALRO5-45-B
Manufacturer:
O.C. White Co.
Category:
Lamps - Magnifying, Task
Package:
Datasheet:
ALRO5-45-B.pdf
Description:
LAMP MAG 5" LED 3.5 DIO 120V
Shipping
ALRO5-45-B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
O.C. White Co.
Series:
Accu-Lite™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Lamp/Magnifier Type:
Lamp, Magnifier
Voltage:
120V
Lens Style/Size:
3.5 Diopter (1.88x), 5.00" (127.00mm) Diameter
Bulb:
LED
Arm:
45.00" (1143.0mm)