XP Power ALM85US24
Part No.:
ALM85US24
Datasheet:
ALM85US24.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 85W
Shipping
ALM85US24 Specifications
Series:
ALM85 (85W)
Region Utilized:
North America
Form:
Desktop (Class I)
Voltage - Input:
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
3.54A
Power (Watts):
85 W
No Load Power Consumption:
150mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
35.4" (0.9m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
5.31" L x 2.44" W x 1.46" H (135.0mm x 62.0mm x 37.0mm)