Amphenol Air LB ALBPCL75P08S
Part No.:
ALBPCL75P08S
Manufacturer:
Amphenol Air LB
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
ALBPCL75P08S.pdf
Description:
CBL CLAMP P-TYPE WHITE FASTENER
Shipping
ALBPCL75P08S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol Air LB
Series:
75P CLAMP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clamp, P-Type
Type Attributes:
Opening Size:
0.500" (12.70mm)
Mounting Type:
Fastener
Material:
Polyetheretherketone (PEEK)
Color:
White
Length:
Width:
0.600" (15.24mm)
Height:
Panel Hole Size:
0.200" (5.08mm)
Material Thickness:
0.040" (1.02mm)