Amphenol Air LB ALBFLB35500
Part No.:
ALBFLB35500
Manufacturer:
Amphenol Air LB
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
ALBFLB35500.pdf
Description:
CBL CLAMP BUNDLE FASTENER
Shipping
ALBFLB35500 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol Air LB
Series:
Fairlead
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Clamp, Bundle Separation
Type Attributes:
Triple Openings, With Gap
Opening Size:
0.500" (12.70mm), 0.625" (15.88mm), 0.375" (9.52mm)
Mounting Type:
Fastener
Material:
Color:
Gray, Purple
Length:
3.100" (78.74mm)
Width:
1.250" (31.75mm)