Amphenol Air LB ALBCBS3045903
Part No.:
ALBCBS3045903
Manufacturer:
Amphenol Air LB
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
ALBCBS3045903.pdf
Description:
CBL CLIP C-TYPE WHITE
Shipping
ALBCBS3045903 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol Air LB
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Clip, C-Type
Type Attributes:
Opening Size:
0.080" ~ 0.590" (2.03mm ~ 14.99mm)
Mounting Type:
Material:
Polyamide (PA), Nylon
Color:
White
Length:
Width:
Height:
Panel Hole Size:
0.250" (6.35mm)