Diodes Incorporated AL5809Q-40EV1
Part No.:
AL5809Q-40EV1
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
LED Driver Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
AL5809Q-40EV1.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR AL5809Q
Shipping
AL5809Q-40EV1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Current - Output / Channel:
40mA
Outputs and Type:
1 Non-Isolated Output
Voltage - Output:
Features:
Dimmable
Voltage - Input:
2.5V ~ 60V